BIAŁY ŚLAD (1932)
Melodramat

Reżyseria
Adam Krzeptowski

Wytwórnia
Biuro Filmowe ASTERFILM

Zarys fabuły*

Jaśko, młody góral pracujący przy wyrębie lasu, kocha się skrycie w Hance, która po wielu latach nieobecności wróciła w rodzinne strony. Hanka obdarzyła jednak uczuciem Andrzeja, taternika i znakomitego narciarza. Pewnego dnia wyrusza z nim na górską wycieczkę, gdzie zostają zaskoczeni przez śnieżną zadymkę i zasypani przez lawinę. Jaśko, który wraca z samotnej wędrówki po górach, odnajduje nieprzytomnego Andrzeja i zawozi go do pobliskiej chaty. Gdy ten przychodzi do siebie, zrozpaczony chłopak dowiaduje się, że pod lawiną uwięziona została również Hanka. Powiadamia o tragedii ratowników górskich i śpieszy na ratunek...

W rolach wiodących

Stanisław Sieczka Jasiek
Janina Fischer Hanka
Andrzej Krzeptowski Andrzej

W pozostałych

Lina Kari Zośka
Józef Bukowski Władek, brat Zośki
Bronisław Czech Bronek, znajomy Andrzeja i Hanki
i inni  

Oprawa muzyczna

Muzykę skomponował Adam Noworyta.

Ciekawostka* (osoby)

W filmie wykorzystano archiwalne zdjęcia z zawodów skoków narciarskich, w których możemy zobaczyć Jana Marusarza, Stanisława Marusarza i Bronisława Czecha, czołowych narciarzy okresu międzywojennego.

Ciekawostka* (miejsce kręcenia)

Zdjęcia kręcono w Zakopanem (m. in. widoczne są: ulica Krupówki, restauracja „Morskie Oko”, kościoły pw. Najświętszej Rodziny i pw. św. Kazimierza Królewicza, schronisko „Murowaniec”, pensjonat „Jurek”).

* zakładka ‘Wstęp’

close